Co to jest ISO 28000 ?
Klucz do sukcesu Twojego międzynarodowego łańcucha dostaw
ISO 28000 to międzynarodowy standard dotyczący zarządzania bezpieczeństwem łańcucha dostaw. Określa on wymagania dotyczące systemu zarządzania bezpieczeństwem łańcucha dostaw, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w całym łańcuchu dostaw. Standard ten uwzględnia wszelkie czynniki, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo łańcucha dostaw, takie jak transport, magazynowanie, przepływ informacji oraz inne procesy związane z dostarczaniem produktów i usług. Dzięki wdrożeniu ISO 28000 organizacje są w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożeń oraz zwiększyć efektywność i skuteczność swojego łańcucha dostaw.
Standard ISO 28000 został opracowany na podstawie obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa łańcucha dostaw oraz najlepszych praktyki w tej dziedzinie. Wdrożenie standardu pozwala na ujednolicenie procedur i wytycznych w całym łańcuchu dostaw, co prowadzi do zwiększenia efektywności, zmniejszenia ryzyka wystąpienia zagrożeń oraz poprawy wizerunku organizacji.
Standard ten jest przeznaczony dla wszystkich organizacji, które chcą zwiększyć bezpieczeństwo swojego łańcucha dostaw. Wdrożenie i certyfikacja jest ISO 28000 może być szczególnie ważna dla firm działających w sektorze logistycznym oraz dla producentów, którzy korzystają z usług firm transportowych. Standard ten jest także zalecany dla firm działających w sektorze żywnościowym, farmaceutycznym oraz dla innych branż, w których bezpieczeństwo łańcucha dostaw ma kluczowe znaczenie.
Jeżeli Twoja organizacja chce wyróżnić swoją dbałość o bezpieczeństwo logistyczne, certyfikat ISO 28000 jest właśnie dla Ciebie. Poprawa bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw przełoży się na większe zaufanie klientów, zwiększenie efektywności i obniżenie kosztów. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się jak certyfikacja ISO 28000 może pomóc Twojej firmie.
Korzyści z certyfikacji systemu ISO 28000
- niezależna ocena działania systemu zarządzania bezpieczeństwem dostaw w Twojej organizacji
- uzyskanie obiektywnych informacji o sposobie zarządzania ryzykiem operacyjnym i możliwym potencjale doskonalenia
- sposób dyscyplinowania zarządzających i pracowników do stosowania wymagań ISO 28000
- podniesienie autorytetu firmy zarówno wśród klientów, jak i partnerów biznesowych
- kontrolowanie i nadzór nad przestrzeganiem norm systemu zarządzania bezpieczeństwem dostaw
- zapobieganie ryzykom i zagrożeniom dzięki zastosowaniu odpowiednich środków zaradczych
-
- uporządkowanie wszelkich działań w firmie dotyczących bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw
- uzyskanie narzędzi do doskonalenia i systematycznego działania w kierunku bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw
- trwałe utrzymywanie wytyczonych norm jakości świadczonych usług i dostarczanych produktów
Jak uzyskać certyfikat ISO 28000
Aby przystąpić do certyfikacji ISO 28000, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy lub wysłać maila na adres biuro|multicert.pl?subject=Certyfikacja%20&body=Prosz%C4%99%20o%20informacj%C4%99%20dotycz%C4%85c%C4%85%20certyfikacji%20| style="box-sizing: border-box; margin: 0px; background-color: transparent; color: rgb(77, 79, 82); text-decoration-line: none;"|biuro|multicert.pl Na podstawie analizy przesłanych informacji przedstawimy Państwu wstępną wycenę całego procesu certyfikacji. Po uzyskaniu Państwa akceptacji wypełniamy wspólnie formalny wniosek na certyfikację. Wniosek stanowi podstawę do przygotowania pełnej oferty wraz z umową.
Proces certyfikacji
ETAP I Przegląd dokumentacji systemowej klienta
- Przegląd dokumentacji systemowej w zakresie zgodności z wymaganiami normy ISO 28000.
- Ocena systemu jakości w zakresie spełnienia wymagań prawnych.
- Podjęcie decyzji w sprawie kolejnego etapu audytu w miejscu prowadzonej przez klienta działalności.
ETAP II Ocena wdrożonego systemu zarządzania jakością na miejscu u klienta
- Przegląd dokumentów i zapisów.
- Rozmowy z pracownikami i osobami zarządzającymi organizacją.
- Przygotowanie przez audytora raportu z audytu certyfikacyjnego.
- Ocena sprawozdania z audytu przez jednostkę certyfikującą i wydanie certyfikatu.
Warunki certyfikacji
Certyfikat wydawany jest na okres 3 lat, jednak co roku przeprowadza się audyt nadzoru, którego wyniki stanowią potwierdzenie ważności dokumentu oraz pozwalają sprawdzić stosowanie przyjętych norm. W przypadku odnotowania istotnych odchyleń (niezgodności z normą) certyfikat może zostać cofnięty.
Audyt wstępny prowadzony jest bezpośrednio przez audytorów Multicert , nie jest on warunkiem certyfikacji wybranego systemu. Jednakże wyniki audytu są skutecznym i ważnym elementem wyboru jednostki certyfikującej.